PRODUKTY DOSTĘPNE W KATEGORII

NOŻE OSCYLACYJNE


Noże oscylacyjne

W procesie obróbki skrawaniem nie wszystko da się wykonać frezami, czy nożami tokarskimi. Gdy potrzebujemy wycinać kształty w tak różnorodnych materiałach jak: tektura, guma, guma zbrojona, wypełnienia piankowe, skóry, folie, dywany oraz materiały izolacyjne – najlepiej sprawdzą się noże oscylacyjne.

Dzięki swojej konstrukcji i sposobie pracy, tną one materiały pozostawiając estetyczne, nie postrzępione krawędzie. W tej obróbce nóż oscylacyjny nie obraca się i wykonuje ruch posuwisto-zwrotny.

W zależności od tego jakim ploterem dysponujemy, możemy używać noży oscylacyjnych jednokierunkowych lub noży oscylacyjnych dwukierunkowych. Przy nożach jednokierunkowych możemy ciąć od 5 mm do 70 mm na chwycie fi 6. Ostrze takiego noża jednokierunkowego jest umieszczone centralnie, i dzięki temu możemy wycinać nawet bardzo małe elementy. W przypadku noży dwukierunkowych możemy ciąć od 15 do 30 mm na chwycie fi 6 i do 100 mm na chwycie fi 10. W nożu oscylacyjnym dwukierunkowym możemy wykorzystać dwa ostrza, pracując w dwóch kierunkach w zależności od stopnia skomplikowania detalu.

Dzięki takiemu zróżnicowaniu noży oscylacyjnych możemy wykonać każde cięcie w dowolnym materiale i w dowolnej wielkości. Dlatego ten rodzaj procesu sprawdza się idealnie w branży termoizolacyjnej, obuwniczej, odzieżowej, sportowej i motoryzacyjnej. A także w branży reklamowej, która produkuje materiały POS.

Noże oscylacyjne, jakie posiadamy w swojej ofercie wykonane są z węglika spiekanego i produkowane przez firmę Kendu i VHF. Zapraszamy do wyboru noża w zależności od potrzeby – dobierając długość roboczą, kąt, ilość ostrzy i chwyt cylindryczny lub weldon.